Zespół

W naszej branży o sukcesie firmy i bezpieczeństwie oraz komforcie Klientów decyduje dobrany zespół ludzi. OPTANT zatrudnia wielu specjalistów legitymujących się dyplomami prestiżowych, kierunkowych uczelni oraz bogatym doświadczeniem w obsłudze firm z różnych branż którzy wraz z grupą niezależnych konsultantów i doradców zapewniają wygodę współpracy naszym Klientom.

Nad całością firmy w zakresie zarządzania i wsparcia merytorycznego czuwają:

Barbara Tatarczewska

Prezes Zarządu / Accouting Director

Barbara zarządza zespołem księgowym zajmującym się kompleksową obsługą polskich i zagranicznych podmiotów prawnych w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych (VAT, CIT, itd.). Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach księgowych i kontrolnych. W codziennej pracy zajmuje się nadzorem i kontrolą poprawności księgowań, przygotowywaniem sprawozdawczości na potrzeby NBP i GUS, specjalizuje się w sporządzaniu sprawozdań finansowych zgodnych z ustawą o rachunkowości.

Barbara posiada uprawnienia do wykonywania zawodu księgowego bilansisty.

Łukasz Kaliński

Członek Zarządu / Partner

Założyciel firmy, doświadczony certyfikowany główny księgowy, doradca, szkoleniowiec, wdrożeniowiec.

Swoje bogate doświadczenie zdobywał w latach 1999-2001 w trakcie pracy w dziale księgowości Abbott Laboratories Sp. z o.o. oraz od 2002 roku tworząc i zarządzając firmą OPTANT. Posiada kompetencje z zakresu finansów i księgowości oraz kierowania zespołami w projektach księgowych i podatkowych. Doradzał wielu firmom w procesie wejścia na rynek polski, doświadczony wykładowca Europejskiego Instytutu Rozwoju Kadr. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, posiada od 2005 r. Certyfikat Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Aneta Dobczyńska

Doradca Podatkowy

Aneta zagadnieniami z zakresu podatków zajmuje się od 2001 roku.  Pracowała dla największych podmiotów w branży bankowej, finansowej i telekomunikacyjnej. Specjalizuje się w problematyce podatkowej spółek kapitałowych.

Aneta jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Podatków i Prawa Podatkowego, Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.